Yhdistyksen hallituksen kokous 15.3.2022

21.3.2022

Savpk hallitus piti kokouksen  15.3.22

Päätimme:

- jatkossa tiedottaa jäsenistöä kokouksen sisällöstä pääpiirteittäin

- valtuuttaa Jerkko Mäkelä ja Sanna Herranen käynnistämään selvitykset uuden treenihallin löytymiseksi.

- ottaa käyttöön uuden treenipaikkamuodon jäsenten omatoimiseen treenaamisen ilman ryhmäpaikkaa. Tämä treenipaikka tarkoittaa sitä, että treenaaja voi varata hallista/ kentältä vakioryhmien ulkopuolisia treeniaikoja samojen yleisten varausohjeiden mukaisesti. Treenipaikalle ei siis ole varattu tiettyä vakioaikaa kalenteriin. Käytäntö astuu voimaan kesäkauden alusta toukokuussa.

- kenttä- ja hallimaksut ulkopuolisten yrittäjien toimintaan. Hinnat julkaistaan myöhemmin.

- kesäkaudella touko- elokuu treenipaikat eivät velvoita pelkkien kesätreenaajien osalta yhdistyksen edustamista kilpailutoiminnassa eikä pelkkä kesätreenipaikka velvoita keräämään talkoopisteitä. Yhdistyksen jäsenyys vaaditaan kuitenkin.

Keskustelimme Pihlajaniemen kentän kunnostamisesta tulevana keväänä.

Seuraava kokous 4.4.22 ja siinä käsitellään vuosikokousasiat, joka on siis 13.4.22

Jos sinulla on asioita, joita haluat hallituksen käsittelevän, laita ne hallituksen sähköpostiin hallitus.savpk@gmail.com